Programy koncertů

květen 2019

Není-li uvedeno jinak, jsou koncerty pořádány v Koncertním sále Hudební fakulty JAMU v Brně, Komenského nám. 6, v 19.30 hod.

http://hf.jamu.cz/umelecka-cinnost/koncerty.html

Změna programu vyhrazena

2. 5. 2019 v 19.30 hod.

Koncert posluchačů

Linda Coganová, Magdaléna Hrudová, Kristýna Znamenáčková, Vendula Galdová – klavír, Marija Veseli, Aneta Herková – flétna

Program: Robert Schumann: Fantazijní kusy, op. 111; Johannes Brahms: Šest klavírních kusů, op. 118; Franz Doppler: Andante et Rondo, op. 25

vstup volný

3. 5. 2019 v 19.00 hod. – Divadelní sál, Divadlo na Orlí, Hudebně dramatická laboratoř JAMU, Orlí 19

Orchestrální koncert – Janáčkův akademický orchestr, umělecký vedoucí prof. Jan Zbavitel

Dirigují: doc. Vít Spilka, Patrik Červák, Filip Urban

Sólista: Pavel Těšík – klavír

Program: Gioacchino Rossini: Lazebník sevillský – předehra; Joseph Haydn: Koncert pro klavír a orchestr D dur, Hob. XVIII:11; Antonín Dvořák: Serenáda d moll pro dechové nástroje, violoncello a kontrabas, op. 44; Leoš Janáček: Suita pro smyčce

vstupné 150 Kč, důchodci 100 Kč 

3. 5. 2019 v 19:30 hod.

Absolventský koncert (bakalářské studium)

Marie Jakabová – klavír

Program: Johann Sebastian Bach: Toccata D dur, BWV 912; Joseph Haydn: Variace f moll, Hob. XVII:6; Béla Bartók: Dva rumunské tance, op. 8a; Franz Schubert: Sonáta c moll, D 958

vstupné 50 Kč

4. 5. 2019 v 19.00 hod. – Divadelní sál, Divadlo na Orlí, Hudebně dramatická laboratoř JAMU, Orlí 19

Orchestrální koncert – Janáčkův akademický orchestr, umělecký vedoucí prof. Jan Zbavitel

Dirigují: doc. Vít Spilka, Patrik Červák, Filip Urban

Sólista: Pavel Těšík – klavír

Program: Gioacchino Rossini: Lazebník sevillský – předehra; Joseph Haydn: Koncert pro klavír a orchestr D dur, Hob. XVIII:11; Antonín Dvořák: Serenáda d moll pro dechové nástroje, violoncello a kontrabas, op. 44; Leoš Janáček: Suita pro smyčce

vstupné 150 Kč, důchodci 100 Kč 

9. 5. 2019 v 19.30 hod.

Absolventský koncert (magisterské studium)

Pavel Zemen – klavír

Program: Johann Sebastian Bach/Ferruccio Busoni: Chorální předehry Nun komm, der Heiden Heiland, BWV 659, Ich ruf zu dir, Herr Jesu Christ, BWV 639; Ludwig van Beethoven: Sonáta č. 31 As dur, op. 110; Johannes Brahms: Sonáta č. 3 f moll, op. 5

vstupné 50 Kč

10. 5. 2019 v 19:30 hod.

Absolventský koncert (bakalářské studium)

Bohuslava Jelínková – klavír

Program: Claude Debussy: Pour le piano; Franz Liszt: Isolden’s Liebestod (transkripce závěrečné scény z opery Richarda Wagnera Tristan a Isolda); Fryderyk Chopin: Sonáta b moll, op. 35 č. 2; Petr Fiala: Čtyři ironické monology pro klavír

vstupné 50 Kč 

13. 5. 2019 v 19:30 hod.

Absolventský koncert (magisterské studium)

Tereza Plešáková – klavír

Program: Karol Szymanowski: 9 preludií, op. 1; Bohuslav Martinů: Motýli a rajky; Claude Debussy: Arabeska č. 2, Snění, Valse romantique, Hommage à Haydn, Danse, Images (oublièes) I. a III.

vstupné 50 Kč

14.  5. 2019 v 19.30 hod.

Klavírní recitál

Eliška Vomáčková

Spoluúčinkuje: Miroslav Beinhauer – klavír

Program: Antonín Rejcha: Cyklus 36 fug – výběr; Franz Liszt: Transcendentální etuda č. 11 „Harmonie večera“; Luboš Fišer: Sonáta č. 3, Sonáta č. 8; Camille Saint-Saëns: Koncert č. 5 F dur pro klavír a orchestr „Egyptský“

vstup volný

15. 5. 2019 v 19.30 hod.

Absolventský koncert (bakalářské studium)

Kamil El-Ahmadieh – klavír

Spoluúčinkují: Hana Hána – flétna, Tereza Volfová – klarinet

Program: Leoš Janáček: Sonáta I. X. 1905 „Z ulice“; Ludwig van Beethoven: Sonáta c moll, op. 13 „Patetická“; Florent Schmitt: Sonatine en trio, op. 85; Johannes Brahms: 7 Fantazií, op. 116

vstupné 50 Kč

16. 5. 2019 v 19.30 hod.

Absolventský koncert (bakalářské studium)

Pavel Těšík – klavír

Spoluúčinkují: Patrik Sedlář j. h., Kateřina Sedlářová – housle, Leoš Černý – viola, Eva Cahlová – violoncello

Program: Johann Sebastian Bach: Partita č. 4 D dur, BWV 828; Robert Schumann: Sonáta fis moll, op. 11 č. 1; Antonín Dvořák: Klavírní kvintet č. 2 A dur, op. 81
vstupné 50 Kč

20. 5. 2019 v 19.30 hod.

Klavírní recitál

Alžběta Traxmandlová

Program: Johann Sebastian Bach: Preludium a fuga D dur, BWV 850 (1. díl DTK); Fryderyk Chopin: Etuda As dur, op. 25, č. 1; Joseph Haydn: Sonáta c moll, Hob. XVI:20; Antonín Dvořák: Humoresky, op. 101; Sergej Rachmaninov: Etuda-Obraz, op. 33 č. 5 d moll, Preludia op. 32, č. 10 h moll, č. 11 H dur, č. 12 gis moll

vstup volný 

21. 5. 2019 v 19.30 hod.

Klavírní recitál

Petr Zapletal

Program: Fryderyk Chopin: Barkarola, op. 60; Ludwig van Beethoven: Sonáta č. 15 D dur, op. 28 „Pastorální“; Alexandr Skrjabin: Dva poemy, op. 71, Vers la flamme, op. 72, Dva tance, op. 73, 5 Preludií, op. 74
vstup volný

22. 5. 2019 v 19.30 hod.

Absolventský koncert (magisterské studium)

Tomáš Galo – klavír

Program: Johann Sebastian Bach: Partita č. 6 e moll, BWV 830; Klaus Egge: Draumkvede-sonaten, op. 4; Ján Cikker: Tatranské potoky

vstupné 50 Kč

27. 5. 2019 v 17.00 hod., Komorní sál HF JAMU, Komenského nám. 6.

Komorní koncert

DeFacto piano trio (Matej Veselka – klarinet, Martin Schubert – violoncello, Eliška Vomáčková – klavír)

Program: Ludwig van Beethoven: Klavírní trio B dur, op. 11; Nino Rota: Trio pro klarinet, violoncello a klavír; Franz Liszt: Consolation č. 3 Des dur pro violoncello, klarinet a klavír
vstup volný 

29. 5. 2019 v 19.30 hod.

Klavírní recitál

Drahoslav Bango

Program: Ludwig van Beethoven: Sonáta Fis dur, op. 78; Franz Liszt: Španělská rapsodie; Robert Schumann: Symfonické etudy, op. 13

vstup volný 

30. 5. 2019 v 19:30 hod.

Klavírní recitál

Tomáš Vala

Program: Johann Sebastian Bach: Partita č. 1 B dur, BWV 825; Joseph Haydn: Sonáta h moll, Hob. XVI/32; Franz Schubert: Sonáta A dur, op. posth. 120, D 664, 4 Impromptus, op. posth. 142, D 935
vstup volný 

31. 5. 2019 v 19.30 hod.

Klavírní recitál

Martin Nosek

Program: Georg Friedrich Händel: Suita č. 5 E dur, HWV 430; Béla Bartók: Čtyři kusy, Sz. 22; DD 71; Wolfgang Amadeus Mozart: Sonáta a moll, KV 310; Felix MendelssohnBartholdy: Písně beze slov, op. 62

vstup volný