Programy koncertů

červen 2018

Není-li uvedeno jinak, jsou koncerty pořádány v Koncertním sále Hudební fakulty JAMU v Brně, Komenského nám. 6, v 19.30 hod.

http://hf.jamu.cz/umelecka-cinnost/koncerty.html

Změna programu vyhrazena

1. 6. 2018

Klavírní recitál

Matej Stašík
Program:Franz Schubert: 3 klavírní kusy, D 946; Ludwig van Beethoven: 32 variací c moll, WoO 80; Fryderyk Chopin: Fantazie f moll, op. 49; Maurice Ravel: Kašpar noci

vstup volný

6. 6. 2018

Klavírní recitál

Filip Synek
Program: Johann Sebastian Bach: Preludium a fuga a moll (2. díl DTK); Antonín Dvořák: Poetické nálady, op. 85; Charles Valentin Alkan: Etuda e moll, op. 39 č. 12 „Le festin d’Ésope“; Joseph Haydn: Variace f moll, Hob XVII:6; Alexandar Vladigerov: Variace na bulharskou lidovou píseň Dilmano Dilbero, op. 3

vstup volný

8. 6. 2018 – 19.00 hod., Besední dům, Husova ul.

Orchestrální koncert – Moravská filharmonie Olomouc

Diriguje: Robert Ferrer (doktorské studium)
Sólisté: Kateřina Blahová – violoncello, Pavel Zemen – klavír, Tereza Novotná j. h. – saxofon
Program: Jiří Slabihoudek: Koncert pro saxofon a komorní orchestr; Sergej Rachmaninov: Koncert č. 2 c moll pro klavír a orchestr, op. 18; Bohuslav Martinů: Koncert č. 1 pro violoncello a orchestr, H 196; CarlMaria von Weber: Čarostřelec (předehra k opeře)

vstupné 150 Kč, důchodci 100 Kč

11. 6. 2018

Klavírní recitál (doktorské studium)

Kristýna Znamenáčková
Spoluúčinkuje:Beata Rašková (HAMU Praha) – klavír
Program: César Franck: Preludium, fuga a variace, op. 18; Wolfgang Amadeus Mozart: Sonáta a moll, KV 310; Bohuslav Martinů: Etudy a polky, II. sešit, Tři české tance; Fryderyk Chopin: Nokturno c moll, op. 8 č. 1, Scherzo cis moll, op. 39; Witold Lutosławski: Variace na Paganiniho téma

vstupné 50 Kč

12. 6. 2018

Klavírní recitál

Tereza Plešáková
Spoluúčinkuje: Katarína Paľová – klavír
Program: Maurice Ravel: Náhrobek Couperinův; Luboš Fišer: Sonáta č. 4; Pascal Manolios: TERESa; Alexandr Skrjabin: Koncert pro klavír a orchestr fis moll, op. 20

vstup volný

20. 6. 2018

Klavírní recitál

Marie Jakabová 
Program: Vítězslav Novák: Můj máj, op. 20; Bedřich Smetana: Hulán (z cyklu České tance I. díl), Útěcha (z cyklu Sny); Antonín Dvořák: Poetické nálady, op. 85 – výběr; Johann Sebastian Bach: Preludium a fuga Fis dur (1. díl DTK), Preludium a fuga h moll (2. díl DTK); Leoš Janáček: Po zarostlém chodníčku I. řada – výběr; Claude Debussy: Etuda č. 7 Pour les degrés chromatiques; Sergej Rachmaninov: Moments musicaux, op. 16 – výběr, Etudy-Obrazy, op. 33 – výběr

vstup volný

21. 6. 2018

Klavírní recitál

Bohuslava Jelínková
Program: Johann Sebastian Bach: Preludium a fuga C dur (I. díl DTK); Fryderyk Chopin: Etudy op. 25 – č. 2, 12, Nokturno cis moll, op. posth.; Sergej Rachmaninov: Etudy-obrazy, op. 33 – č. 6, 8, Etudy-obrazy, op. 39 – č. 6, Variace na Corelliho téma, op. 42; Bedřich Smetana: Fantazie na české národní písně; Leoš Janáček: Po zarostlém chodníčku I. řada – výběr

vstup volný

22. 6. 2018

Klavírní recitál (doktorské studium)

Viktor Vojnovič
Program: Wolfgang Amadeus Mozart: Sonáta pro klavír C dur, KV 330; Alexandr Skrjabin: Etudy, op. 8 – výběr; Sergej Rachmaninov: Preludia, op. 23 – výběr

vstupné 50 Kč

28. 6. 2018

Klavírní recitál

Kamil El-Ahmadieh
Spoluúčinkuje: Po-Wei Liu – klavír
Program: Johann Sebastian Bach: Preludium a fuga cis moll (1. díl DTK); Sergej Prokofjev: Sonáta č. 2 d moll, op. 14; Petr Iljič Čajkovskij: Koncert pro klavír a orchestr č. 1 b moll, op. 23

vstup volný